Pompa ciepła do basenu

SUPER CENA

Specjalna cena przed sezonem letnim – pompa PCWB 13,0 kW o mocy grzewczej wystarczającej do ogrzania basenu o wielkości 10 x 5 m

PROMOCJA

5 950 PLN Brutto
ZAMÓW
pompa ciepła do basenu
PCWB 13,0 kW

!!! 5 950 zł brutto !!!

 • KOMFORT

  Wysoki komfort i niskie koszty korzystania z wody basenowej

 • EFEKTYWNOŚĆ

  Szczególnie wysoka efektywność pracy pomp ciepła: COP do 7,0

 • ŁATWY MONTAŻ

  Łatwe i szybkie prace montażowe - bezpośrednie podłączenie wody

 • ESTETYKA

  Estetyczna i odporna na warunki zewnętrzne obudowa pompy ciepła

 • PROSTY SERWIS

  Łatwy demontaż dla przechowywania urządzenia po sezonie pracy

Niskie koszty przy wysokim komforcie podgrzewania wody basenowej

Pompy ciepła korzystając w większej części z energii odnawialnej, zapewniają niskie koszty podgrzewania wody basenowej. Ze względu na znacznie niższe temperatury robocze niż w przypadku wody użytkowej lub grzewczej, pompy ciepła PCWB uzyskują szczególnie wysoką efektywność pracy. Współczynnik COP sięga wartości 6 (5,95 dla PCWB 7,6kW, A24/W26). Oznacza to, że z 1 kW energii elektrycznej zużywanej przez pompę ciepła, wytwarzane jest niemal 6 kW ciepła.

Pompa ciepła powietrze/woda typu PCWB zapewnia niskie koszty podgrzewania wody basenowej. Są one wyższe jedynie od kosztów eksploatacji instalacji solarnej, przy czym pompa ciepła zapewnia podwyższony komfort korzystania z basenu ze względu mniejsze uzależnienie od nasłonecznienia. Przykładowo dla basenu zewnętrznego o powierzchni lustra 30 m2 i głębokości do 1,4 m, koszty eksploatacyjne nie powinny przekroczyć w przypadku pompy ciepła 115 zł brutto. Jest  to blisko 2,5 razy mniej niż przy zastosowaniu kondensacyjnego kotła gazowego, ponad 3 razy mniej niż przy kotle olejowym i 6 razy mniej niż przy bezpośrednim podgrzewaniu elektrycznym.

Wielkość basenu a moc pompy ciepła

Dobór pompy ciepła do basenu prywatnego jest przeprowadzany wskaźnikowo w odniesieniu do powierzchni lustra wody w basenie. Pompa ciepła PCWB 13,0kW jest szacunkowo przeznaczona dla basenów o powierzchni lustra wody od 35 do 60 m2 (górne wartości dotyczą basenów przykrywanych np. folią lub roletą na czas przerwy w użytkowaniu). Jeżeli mają Państwo pytania lub wątpliwości co do prawidłowego doboru urządzenia, nasz dział techniczny prowadzi także indywidualne dobory basenowych pomp ciepła

Komfort użytkowania – cicha praca wentylatora

Pompy ciepła PCWB cechują się niskim poziomem hałasu podczas pracy dzięki zastosowaniu sprężarek rotacyjnych podwójnych lub spiralnych (od 22,0 kW). Dla pomp ciepła najniższej mocy (PCWB 3,5kW) stosowanych zwykle w basenach prywatnych, poziom hałasu wynosi jedynie 48 dB(A), co nie stanowi przeszkody w ich instalowaniu bezpośrednio przy basenie.

Nowoczesność i bezpieczeństwo użytkowania

Po zastosowaniu dodatkowego modułu mWiFi możliwe jest sterowanie i podgląd pracy pompy ciepła za pomocą aplikacji na smartfon.

 

 •  wybór trybu pracy: AUTOMATYCZNY / GRZANIE / CHŁODZENIE
 •  przedziały czasowe pracy np. dla 2-strefowych taryf zakupu energii
 •  nastawa wymaganej temperatury wody basenowej
 •  sygnalizacja stanów alarmowych, np. braku przepływu wody

Gwarancja na urządzenia wynosi 4 lata – z pełnym wsparciem producenta.

To nie jest chiński meteor za niską cenę, gdzie nie otrzymacie Państwo wsparcia i nie znajdziecie sprzedawcy i dystrybutora. Jesteśmy obecni na rynku ponad 15 lat i oferujemy tylko sprawdzone i bezpieczne produkty. 

!!! 5 950 zł brutto !!!