BASENY STYROPIANOWE

Samodzielna budowa basenu z elementów styropianowych to technologia, która może odmienić wasze myślenie na temat kosztów budowy basenu, pozwoli też zrealizować marzenie wielu osób – budowę basenu własnymi rękami.
Oferowane przez nas styropianowe bloczki do budowy basenów zostały specjalnie skonstruowane w tym celu – to nie są proste rozwiązania zaadaptowane na potrzeby „baseniarzy”, to specjalistyczny produkt, który pozwoli szybko i bez problemów zbudować basen na działce, przy domu, basen w ogrodzie lub nawet basen wewnętrzny.

Technologia

Pojedynczy standardowy klocek ma długość 100 cm i wysokość 30 cm, pozwala na szybką budowę ściany o grubości 25 cm. Bez problemu i w szybkim tempie można postawić standardowy basen o głębokościach 90 do 180 cm. Bloczki po ustawieniu w wymagany kształt i umieszczeniu prętów zbrojeniowych w wyznaczonych do tego miejscach, są zalewane betonem. Ilość betonu jest nieporównywalnie mniejsza niż dla konstrukcji klasycznej, budowanej w szalunkach. Ściana basenu, która powstaje w ten sposób jest niezwykle lekka i wytrzymała – bez problemu wytrzyma napór wody i gruntu. Bloczki styropianowe całkowicie eliminują problem z krzywymi ścianami i koniecznością ich równania lub tynkowania. Powierzchnia, która powstaje jest niezwykle równa, nadaje się bezpośrednio do układania folii uszczelniającej (linera) lub innej metody wykończenia.
Slide #1
I am item content. Click edit button to change this text.
Slide #3
I am item content. Click edit button to change this text.
Slide #2
I am item content. Click edit button to change this text.

Jakie są zalety technologii bloczków styropianowych ?

Jeżeli basen ma mieć fantazyjne kształty odbiegające od standardowego prostokąta lub chcielibyśmy mieć w basenie różne głębokości wody, to klocki styropianowe są idealnym rozwiązaniem. W przypadku basenów, w których ściany są fragmentem łuku lub okręgu dostarczamy specjalne elementy, które pozwalają na budowę ścian wygiętych w prawo lub w lewo. Z bloczków można też zbudować schody do basenu, półkę do siedzenia lub masażu podwodnego.

Kupując gotowy zestaw elementów do budowy basenu w systemie bloków styropianowych otrzymujecie Państwo nasze pełne wsparcie:
- zestaw rysunków konstrukcyjnych do wykonania wykopu i zbrojonej płyty dna
- rysunki zbrojenia, które należy zamówić do wzmocnienia ścian i dna
- instrukcję montażu z dużą ilością zdjęć w formacie pdf lub wydrukowaną
- dostęp do infolinii z poradami dotyczącymi budowy, zastosowanych urządzeń i uzdatniania wody w basenie

Formularz kontaktowy

Nasi Partnerzy

Kontakt

AKVAFALO Polska Sp. z o. o.

+48 661 977 570

Dołącz do nas